Charita Zábřeh (e-shop)


 
 
Homepage Katalog výrobků Můj účet Nákupní košík

Schola Gregoriana Pragensis - Adventus Domini


Zvětšit obrázek

KÓD: CD02

Cena: 273 (330 vč. DPH)

Popis
Doporučit známému
Hodnocení

Adventní mše Rorate v českých kancionálech 15.- 16. století, rorátní zpěvy - neopakovatelná tradice českého Adventu.

Představte si obraz: Advent, zasněžená krajina českého venkova; ještě je noc, ale okna kostelíka na vršku uprostřed vesnice září do tmy. Věřící se sešli na rorátní mši. Ten obraz je starší než 500 let, ale na českém venkově se s ním setkáte dodnes. Adventní tradice slavení mariánské mše před rozedněním sahá hluboko do středověku. Označení "Roráty" vzešlo z latinského textu vstupního zpěvu Rorate coeli (Rosu dejte nebesa).

Tato nahrávka představuje rekonstrukci rorátní mše, jak se rozvíjela od raného středověku až do druhé poloviny 16. století. Vedle gregoriánského chorálu je věnován hlavní prostor typicky českému repertoáru, jednohlasé a především vícehlasé duchovní písni. Ta však odráží i vliv franko-vlámské polyfonie 16. století, jež byla hojně provozována literátskými bratrstvy. Nahrávka čerpá z nádherných rukopisů (Kodex Speciálník, Kodex Franus ad.), v nichž se nám dochovalo bohatství tohoto repertoáru.

Stěží byste našli povolanější interprety rorátů, než je Schola Gregoriana Pragensis - soubor s dlouhou tradicí, krásnými hlasy a mezinárodním renomé. S rorátními zpěvy přichází Advent, jeho klid a předzvěst tajemství Narození Páně!

Více informací o souboru, koncertech v Zábřehu i vydavatelské tvorbě na webu www.gregoriana.cz


Zatím nejsou žádné příspěvky
 


Přidat nový příspěvek

*
*

Pro kontrolu, že jste člověk a ne spambot prosím opište znaky z následujícího obrázku do políčka níže. Všechna písmena jsou zobrazena jako VELKÁ.

  Znovu překresli obrázek

Opiš znaky: 

  
*
  
  
*

Pro kontrolu, že jste člověk a ne spambot prosím opište znaky z následujícího obrázku do políčka níže. Všechna písmena jsou zobrazena jako VELKÁ.

  Znovu překresli obrázek

Opiš znaky: 

Aktualizuji...